Van kvadrata, izložba bh stripa u Aleksandrovcu

Izložba bosanskohercegovačkog stripa otvorena je 26.09. u galeriji Muzeja Župe Aleksandrovac.

Riječ je o strip tablama 18 najprobitačnijih autora u posljednjih dvadeset godina na bh strip-sceni, kojom dominiraju predstavnici zeničke, sarajevske i banjalučke škole stripa.

Ova je izložba već postavljana u Holandiji, Huisen, te Hrvatskoj, Grožnjan.

Među međunarodno afirmirane autore, izlagače, spadaju Enis Čišić, Biljana Šafaržik i Zdravko Cvjetković..

Izložba je uvrštena u zvanični program „Župne berbe“, višedecenijske, tradicionalne manifestacije Župe Aleksandrovac.