S ciljem da se u Muzeju grada Zenice organizuje posebna zbirka sa tematikom Armije RBiH 1992-1995, pozivamo sve zainteresovane pojedince, udruženja i ustanove, koji posjeduju materijale iz ratnog perioda, da se obrate Muzeju grada Zenice i pomognu osnivanje izložbene zbirke. Svaki predmet koji se dodijeli Muzeju grada Zenice, bit će zaveden u posebnu inventarnu knjigu predmeta Armije RBiH.

Molimo naše građane da nas podrže s ciljem da u Muzeju grada Zenice dobijemo stalnu postavku o ovom presudnom historijskom periodu.